توزین خاص ( توزین لودر ، لیفتراک ، آسانسور و ……) ، تنسیومتر

 باسکول لودر
اساس کار , باسکول های لودر و شاول , تخمین وزن بر اساس فشار روغن جک بالابر لودر می­باشد. این عملیات تخمین وزن می­تواند به دو صورت Static  یا  Dynamic صورت پذیرد. سیستم­های استاتیک با یک سنسور فشار کار می­کنند که فشار سمت پرفشار جک را قرائت می­کند. در این سیستم باید باکت لودر در یک موقعیت معین ثابت و بدون حرکت برای چندین ثاینه توقف نماید تا عملیات تخمین وزن صورت پذیرد. دقت پایین به دلیل تک سنسوره بودن و وقت گیر بودن به دلیل توقف اجباری، از معایب این سیستم محسوب می­شود. اما در سیستم­های باسکول دینامیک فشار قسمت پر فشار و کم فشار جک توسط دو سنسور فشار مجزا قرائت می­شوند که به دقت بسیار بالاتر نسبت به سیستم دینامیک منجر می­شود. از طرفی در سیستم­های دینامیک نیاز به توقف باکت برای عملیات توزین نیست و کافیست باکت در عملکرد عادی لودر بالا آورده شود تا تخمین وزن با دقت ۹۹ درصد که یک استاندارد جهانی است صورت پذیرد. در سیستم­های دینامیک علاوه بر دو سنسور فشار که به آن اشاره شد، دو عدد سنسور مجاورتی (چشمی) نیز برای تعیین موقعیت بوم لودر بر روی آن نصب می­شود و لذا تعداد سنسورهای این سیستم به چهار می­رسد. به همین دلیل سیستم توزین دینامیک دارای قیمت بالاتر نسبت به سیستم استاتیک می­باشد که در قبال آن دقت بسیار بالاتر و عدم نیاز به توقف برای توزین را به همراه دارد.

باسکول لودر (Loader Scale) و یا همان , سیستم توزین لودر و شاول, یکی از محصولات شرکت پویا کنترل بوده که در معادن سنگ ساختمانی، سنگ آهن، معادن شن و ماسه، کارخانجات آجرپزی، سیمان، کاشی و سرامیک مورد تست قرارگرفته و کارایی بالای آن مورد تائید قرار گرفته است

باسکول لودر و یا سیستم توزین لودرکه در واقع برای اندازه گیری وزن بار موجود در پاکت لودر مورد استفاده قرار می گیرد، بر روی انواع لودر کوماتسو (Komatsu loader)، لودر کاترپیلار (Caterpillar Loader) لودر ولوو (Volvo Loader) و انواع لودر چینی (ZL50) و … قابلیت نصب را دارد.

بعضی از مزایای سیستم توزین لودر عبارتند از: 
جلوگیری از اضافه تناژ بر روی کامیون ها و تریلرها،آمارگیری از مقدار بار گیری در زمان و تاریخ مشخص حذف نیاز به باسکول های زمینی و دقت بالای اندازه گیری ( ۹۹% دقت)

 توزین لیفتراک :

سیستم توزین لیفتراک و یا همان باسکول لیفتراک (Forklift Scale) یکی از محصولات شرکت پویا باسکول بوده که با توجه به مزایای بسیار خوب آن همچون:تسریع بخشیدن به فرایند بارگیری و انبار داری ، جلوگیری از اضافه تناژ و مدیریت صحیح و دقیق بر روی تناژ بارگیری شده و … در کارخانجات مختلف مورد استفاده قرار گرفته و کارایی بالای آن مورد تایید مدیران محترم قرار گرفته است..

          

این سیستم با توجه به هزینه پایین آن و تاثیر شگرفی که در افزایش بازدهی و راندمان یک کارخانه دارد، بر روی انواع لیفتراک ها همچون کوماتسو (Kumatso forklift)، لیفتراک هیوندای (Hyundai forklift)، لیفتراک تویوتا(TOYOTA forklift) و …قابل نصب بوده و در دو نوع مختلف قابل ارائه می باشد.
۱٫    سیستم توزین لیفتراک از  دو طریق اندازه گیری فشار وارد بر جک های هیدرولیک بالابر لیفتراک

 •     دقت اندازه گیری ۹۹%
 •     نصب آسان و هزینه پایین نصب و تعمیرات
 •     قادر به عملکرد در محیطهای با دمای بالا
 •     استحکام بسیار بالا در برابر ضربات وارد شده بر لیفتراک

۲٫  سیستم توزین لیفتراک از طریق بکارگیری لودسل و اندازه گیری نیروی وارد بر چنگالک لیفتراک

 •     دقت اندازه گیری ۹۹٫۸%
 •     نصب آسان و هزینه بالاتر نسبت به روش اول
 •     در محیط هایی با دمای بالا عملکرد خوبی دارد .
 •     استحکام بسیار بالا در برابر ضربات وارد شده بر لیفتراک

 باسکول لیفتراک، توزین لیفتراک

شرکت پویا باسکول با توجه به تجربه کارشناسان خود در زمین سیستم های توزین در حال حرکت (On board Weighing) قادر به ارائه بهترین راه حل با توجه به شرایط عملکردی لیفتراک می باشد.

محدود کننده دیجیتالی بار روی سیم بکسل آسانسور ( سنسور اضافه بار آسانسور )

این دستگاه محدود کننده بار روی سیم بکسل آسانسور محصول شرکت دایناسل اسپانیا است و دارای منوی تنظیمات بر روی خود می باشد،که از دقت بسیار بالا و ثبات برای اندازه گیری کشش یا وزن بر روی سیم بکسل برخوردار است.

از جمله خصوصیات این دستگاه :

 • –  محدود کننده بار توسط مدارهای مجتمع که از دقت و پایداری بسیار بالایی جهت اندازه گیری بار روی کابل فولادی برخوردار هستند .
 • –  نصب سریع و آسان روی سیم بکسل
 • –  کالیبره شدن خودکار بدون نیاز به قراردادن یک وزن مشخص در داخل کابین جهت تنظیم آنها .
 • –  نرم افزار مخصوص برای زنجیر جبران .
 • –  شامل یک گیره ضامن جهت استفاده در محدود کردن وزن آسانسور و حمل و نقل آن
 • –  ظرفیت نامی : ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلوگرم

این لودسل دارای گارانتی اصلی یکساله و دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی فارسی می باشد .

 

over load

نیروسنج های عملیات دریایی تنسیومتر   ( Offshore Running Line Tensiometer (RLT 

طراحی و ساخت این سری از نیروسنج ها به منظور اندازه گیری دقیق ، مانیتورینگ و کنترل میزان نیروی وینچ شناورها ، سازه های دریایی  ، سکوهای نفتی ( کابل و لوله گذاری ) ،نصب تجهیزات و کشتی ها و … میباشد.   ظرفیت این نیروسنج ها از ۵ تا ۵۰۰ تن برای قطر کابل تا بیش از ۴ اینچ  میباشد .

سفارش طراحی و ساخت  تنسیومترهای عملیات دریایی به تعداد ۱۵ عدد به ظرفیت هر کدام ۳۰ تن ، برای اولین بار در ایران توسط  کارشناسان پویا کنترل انجام  ودر شناور متعلق به شرکت صنایع دریا قشم جهت بارج لوله گذار نصب گردیده است .

           Running Line Tensiometer1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *