Offshore & Onshore Weight – Force Measurment

خدمات ما بطور تخصصی ، ارایه راه حل های جامع مهندسی، اجراء، نصب و بهره برداری در زمینه تجهیزات دیجیتال  توزین ، نیروسنجی و استرین متری (Data Acquisition) مرتبط با سازه های ساحل و فراساحل در کلیه ظرفیت ها میباشد . طراحی ، ساخت و نصب  تجهیزات نیروسنجی وینچ ها ،  لنگر  و جرثقیل های عرشه، سکو ، انواع تنسیومترهای عملیات شناورها ، سیستم های توزین و اندازه گیری وزن جاکت و سکو های نفت و گاز  خشکی و دریا با حداکثر حفاظت در مقابل شرایط محیطی سخت ، دانش ، تخصص و تجربه ما در بیش از بیست سال اجرای پروژه  این حوزه ها میباشد .

مهندسی پویا توزین اولین شرکت ایرانی در  زمینه مهندسی با تخصص  ویژه توزین دیجیتال ، نیروسنجی و استرین متری بوده و با بیش از بیست و پنج سال تجربه و تخصص مرتبط  ، تجهیزات آماده نصب و اجرا را در اختیار دارد .

اطلاعات بیشتر : www.petrosadraco.ir

.     Running Line Tensiometer1      ,     استرین متری      

                                                                         

 

 

سامانه پایش نیروهای وارد بر بدنه شناور

شناورها در طول عمر خود با شرایط دریایی گوناگونی مواجه می‌شوند که هر یک از این شرایط می‌توانند تاثیرات متعددی بر روی سازه‌ی شناور باقی بگذارد. امروزه با بهینه شدن فرم بدنه شناورها و بهبود عملکرد آن‌ها در شرایط محیطی نامساعد ، خدمه و کاپیتان شدت نیروهای وارد بر شناور را احساس نمی‌کنند درحالیکه سازه‌ و تجهیزات شناور، متحمل نیروهای بسیار شدیدی شده‌اند. از سوی دیگر بدنه شناور همواره در معرض نیروهای متناوب با شدت کمتر از حد شکست می‌باشد که می‌توانند موجب بروز پدیده خستگی در سازه شناور شوند. طبق آنچه گفته شد، نیاز می‌باشد تا بدنه و حرکات شناور به طور مداوم مورد ارزیابی و پایش قرارگیرند تا از آسیب‌دیدگی‌ پیشگیری شود. از دیگر امکانات این سامانه اندازه‌گیری ارتفاع امواج اطراف شناور و همچنین اندازه‌گیری مربوط به حرکات شناور در ۶ درجه آزادی می‌باشد.  آلارم‌هایی در این سامانه تعبیه شده که در لحظاتی که شناور از نظر نیروهای وارد به آن در معرض خطر می‌باشد، هشدارهایی را در پل فرماندهی جهت انجام اقدامات مناسب صادر می‌نماید. این سامانه بصورت آنلاین داده‌ها را بر روی یک مانیتور که در پل فرماندهی قرار دارد، نمایش می‌دهد و همچنین یک تاریخچه زمانی از داده‌های جمع‌آوری شده را ذخیره می‌نماید.

مزایای استفاده از این سامانه– کاهش تعمیرات بدنه شناور و کاهش ریسک خسارت وارد بر بار

–  بهینه سازی بدنه شناور و در نتیجه  کاهش هزینه مربوط به تعمیر نگهداری شناور

–تضمین ایمنی بار، خدمه ( با قرار دادن شناور در حالتی ایمن، نسبت به نیروها و تنش‌های وارد بر شناور)

–  تخمین عمر خستگی شناور با استفاده ازسیستم اطلاعات برداری و مانیتورینگ لحظه ای

نمونه پروژه ها 

  • پروژه نصب استرین گیج و استرین متری در صنایع شهید بابایی پارچین و مهمات سازی
  • پروژه نصب استرین گیج و استرین متری در دانشگاه پلی تکنیک (امیر کبیر)
  • پروژه نصب استرین گیج و استرین متری در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران
  • پروژه نصب استرین گیج و استرین متری با شرکت فرآب ( Spiral Case های نیروگاه های آبی)
  • پروژه نصب استرین گیج و استرین متری با شرکت فولاد خوستان
  • و …….