توزین نوار نقاله

  توزین نوار

 سیستم توزین نوارنقاله و ویفیدرها یا همان باسکول نوارنقاله در اکثر معادن، کارخانه های سیمان، کارخانه های کاشی و سرامبک، صنایع فولاد، جاده سازی، معادن ذغالسنگ ، کارخانه های شیشه، پتروشیمی، صنایع پلاستیک، کشت و صنعت ها، خوراک دام، صنایع پلاستیک، کشت و صنعت ها،خوراک دامها، صنایع غذایی ودارویی، بنادرواسکله ها و بسیاری ازصنایع دیگر جهت توزین و کنترل مواد عبوری که از طریق کانوایر منتقل می شوند مورد استفاده قرار می گیرد، این سیستم با اندازه گیری بصورت پیوسته و دینامیکی، وزن مواد عبوری از نوار را بصورت بلادرنگ با دقت بسیار بالا محاسبه نموده و نمایش می دهد، هدف آن بیشتر کنترلی و برای اجرای بهینه فرآیند تولید در صنعت میباشد از این سیستم می توان در سنگ شکن ها، معادن سنگ آهن، شن شویی ها و کارخانجات سیمان و … جهت اندازه گیری محصول تولیدی در هر شیفت کاری و اندازه گیری راندمان تولید معادن و کارخانجات استفاده نمود.

      روشن است که توزین دینامیک به علت حرکت و جابجایی بار ، اصولا نسبت به سایر توزین ها از درصد خطای بیشتری بر خوردار میباشد و عوامل محیطی چون شیب نوار ، جنس و فرسودگی نوار ، مشخصات ابعاد نوار، ظرفیت و سرعت نوار ،‌ نوع و تعداد رولیک ها و آیدلرها و غیره روی دقت توزین اثر گذار هستند ، و نیز عواملی همچون نوع بار ( چگالی بار ، چسبندگی یا خورندگی داشتن بار ، دمای بار ،‌…. ) و یکنواخت یا غیریکنواخت بودن توزیع آن روی نوار نقاله و نوع بارگیری و غیره نیز در نتیجه کار تاثیر دارند
.

     توزین دینامیک به دو صورت عمده بلت ویر Belt Weigher و ویفیدر Weigh Feeder موجود میباشد که در نوع بلت ویر بیشتر دانستن کارکرد و مشاهده میزان بار مد نظر میباشد و کنترلی روی سرعت نوار انجام نمیشود ، در صورتی که در ویفیدر امکان تغییر سرعت حرکت نوار بر اساس میزان بار عبوری وجود دارد . در توزین دینامیک متناسب با شرایط توزین یک استراکچر فریم تعلیق و یک عدد نمایشگر مخصوص توزین دینامیک و یک اینکودر سرعت سنج بهمراه یک یا چند لودسل و جانکشن باکس به کار گرفته میشود و چنانچه سیستم ویفیدر باشد علاوه بر تجهیزات مذکور از یک عدد درایو کنترل دور موتور نیز که متصل به موتور چرخاننده کانوایر است استفاده میشود تا در صورتی که حجم بار از set point تعیین شده کمتر بود با  فرمان اینورتر/ درایو دور موتور افزایش یابد و چنانچه میزان بار عبوری بیشتر بود سرعت نوار کاهش یابد .

      تعیین و تنظیم صحیح پارامترهایی چون طول موثر نوار و ضریب اصلاح و صفر کردن بار مرده بسیار حائز اهمیت میباشد . کالیبره با وزنه ثابت و همچنین با بار واقعی امکان پذیر میباشد ، ولی کالیبراسیون با بار واقعی دارای ارجحیت میباشد . تعداد پالس سرعت سنج نیز باید در پارامترها وارد شود ولی در صورت ثابت بودن سرعت نوار ، امکان وارد کردن پارامترسرعت به صورت دستی نیز وجود دارد.

از خصوصیات این سیستم:

– استفاده از ۴ یا ۶ لودسل جهت توزین دقیق تر

– قابلیت نصب روی تمام نوارها با عرض های مختلف و سرعت های مختلف می باشد.

– نصب سریع در حدود ۳ ساعت و کمترین توقف به خط تولید.

– طراحی خاص و دارای استحکام مکانیکی بالا.

– نمایشگر مجموعه پیشنهادی قابلیت ارسال اطلاعات به کامپیوتر و PLC را دارا می باشد.

– دارای چند نوع کالیبره مختلف که با توجه به امکانات کارخانجات اجرا خواهد شد.

– نرم افزار ذخیره اطلاعات و رسم نمودارهای تولید(OPTION)

– قابل نصب بر روی نوارهای نقاله با سرعت های از ۰/۱ تا ۳ متر بر ثانیه

– قابل نصب و راه اندازی بر روی نوارهای شیب دار تا ۳۵ درجه (بر اساس درجه آزادی مواد)

– پایداری سیستم توزین

سیستم های توزین نوار نقاله از سه بخش اصلی تشکیل شده اند:

ماژول مکانیکی (استراکچر) توزین که شامل لودسل ها نیز می شود.

(ترانسمیتر سرعت)سرعت سنج

کنترلر توزین

مشخصات سیستم توزین نوار نقاله:

لودسل استنلس استیل (Stainless Steel) کلاس C3 و C4  استاندارد: IP 68

درجه هوای کارکرد: -۴۰ تا +۶۰ درجه سانتیگراد

Jbox جهت اتصال لودسل ها

ظرفیت لودسل ها از ۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم

سرعت سنج از نوع انکدر و یا پروکسی

نمایشگر و کنترلر وزن  Intecont Plus یا  Gamma07

 نمایشگر توزین نواری: INTECONT PLUS یا Gamma07

 LCD کنترلر با رزولوشن و دقت بالا

دارای چهار کانتر قابل برنامه ریزی  جهت شیفت و خروجی پالس ۲۴ ولت برای PLC

خروجی آنالوگ برای ارتباط با سیستم کنترل مرکزی

خروجی آنالوگ برای تغییر دور موتور به FC

ورودی آنالوگ جهت دریافت Set Point از سیستم مرکزی

پشتیبانی از شبکه های صنعتی Profi-Bus و Mod-Bus

این شرکت  با توجه به تجربه و دانش خود در پیاده سازی سیستم های توزین دینامیک آماده همکاری جهت نصب و راه اندازی باسکول برای انواع نوار نقاله می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *